Miért vízválasztó a 2017.-es év a taxi gépkocsivezetők életében ? Miért nem szabad a 2017. év végére hagyni a továbbképzés elvégzését ? Mik várhatók a taxis vizsgára felkészítő iskolák életében 2017.-ben ? Személygépkocsis személyszállítókra is vonatkozik a továbbképzési kötelezettség?
Az alábbi cikkben ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat és megmutatjuk azt is, hogy hol érdemes érdeklődni, ha továbbképzésre szeretnénk jelentkezni 2017.-ben.
Taxis továbbképzés 2017. Miért pont 2017 ?
A 2017-es év vízválasztó lesz a taxi gépkocsivezetők életében, mert kb. 10000 taxi gépkocsivezetőt érint a 176/2015.(VII.7.) Korm.rendelet előírása, amely 5 évente továbbképzést és vizsgát ír elő. A rendelet előtt nem volt ilyen, a taxis tevékenységi engedélynek nem volt lejárata. Akik viszont 2015 július 7. után vizsgáztak, azok már tapasztalhatták, hogy az oklevél alján nem csak a kiállítás dátuma szerepel, hanem az is, hogy meddig érvényes. A rendeletben „nem feledkeztek meg” a régi taxisokról sem. Ők 2017. december 31,.ig kaptak haladékot, hogy taxis továbbképzésen vegyenek részt, és sikeres vizsgával meghosszabbítsák a taxis engedélyüket.
Taxis továbbképzés 2017. A taxis képző iskolák felkészültek a rohamra ?
Habár a taxis vizsgán a vizsgázók létszáma nincs limitálva, azért némi fejtörést okozhat a képző iskoláknak ilyen sok gépkocsivezetőt levizsgáztatni 2017.-ben. Nem érdemes az utolsó percre várni, mert a rendszer lebénulhat, mint egy erős black Friday napon. Érdemes már az év elején elkezdeni a jelentkezést, mert aki 2017. év végére hagyja könnyen hoppon maradhat. Több iskola, köztük a Majsai Autósiskola is felismerte a halogatás veszélyét, ezért már 2016.-ban elkezdték szervezni a taxis továbbképző vizsgákat.
Taxis továbbképzés 2017. Csak a taxi gépkocsivezetőkre vonatkozik ?
A személygépkocsis személyszállító gépkocsivezetők sem pihenhetnek. A rendelet rájuk is vonatkozik, 5 évente ők sem kerülhetik el a személygépkocsis személyszállítói továbbképzéseket.
Taxis továbbképzés 2017. Nehéz lesz a vizsga ?
A taxis továbbképző vizsgán 2 db tesztlapot kell majd kitölteni. Az egyik egy KRESZ tesztlap, a másik egy taxis jogszabályismereti tesztlap. A taxi gépkocsivezetők munkakörükből eredően folyamatos résztvevői a közlekedésnek, de azért az átlag feletti közlekedési tapasztalat nem azonos azzal, hogy a KRESZ szabályokat maradéktalanul ismerjék, a változásokat nyomon kövessék. A Majsai Autósiskola taxis tanfolyamain a továbbképzési felkészítés magas színvonala garancia a sikeres vizsgához.